Turbiny MT 350. Nowa technologia w służbie starszych maszyn

turbina MT 350

Opublikowano: 2020-07-08

Technologia budowy i funkcjonowania starszych śrutownic wirnikowych, które do tej pory służyły z powodzeniem w zakładach produkcyjnych okazuje się znacznie częściej mało efektywna. Dodatkowo wyeksploatowane podzespoły znacznie bardziej poddają się upływowi czasu, a przestoje z tym związane potrafią przysporzyć nerwów kierownikom produkcji. Słowem kluczem, które jest rozwiązaniem dla wysłużonych śrutownic jest modernizacja, która dużo niższym kosztem, niż zakup nowej maszyny pozwala przywrócić efektywność linii produkcyjnej.

Coraz częściej nasi klienci podejmują decyzję o wymianie starych turbin, zastępując je nowoczesnymi, udoskonalonymi turbinami MT 350 marki Kovo Staněk. Skłaniają się ku takiej decyzji z powodu pojawiających się problemów z serwisem swoich maszyn, których części zamienne są często trudno dostępne lub nie ma ich na rynku wcale.

Takich problemów z dostępnością nie ma w przypadku turbin firmy Kovo Staněk, które są w ciągłej produkcji, a technolodzy pracujący przy ich powstawaniu cały czas dbają o wysoką jakość używanych materiałów. Opatentowane rozwiązania w postaci podwójnego łożyskowania wału napędowego i specjalnej metody montażu silnika wpłynęły na zmniejszenie obciążeń i zwiększenie żywotności. Jest to również zasługa materiałów użytych do produkcji najważniejszych części eksploatacyjnych, takich jak łopatki czy koła rzutowe wykonane z hartowanej stali narzędziowej. Dzięki powyższym rozwiązaniom turbiny MT 350 do śrutownic wirnikowych znalazły już zastosowanie w ponad 300 maszynach. Nasze rozwiązanie pasuje do śrutownic takich marek, jak: OWT, Schlick, Rump, Agtos, OMSG, SciTeeX, Tosca, Cogeim, jak również maszynach innych producentów.

Zakup turbin Kovo Staněk to bieżący dostęp do części zamiennych, co przekłada się na oszczędności w eksploatacji i stabilną produkcję. Serwis maszyn zapewniają dwie jednostki w Łodzi przez co reakcja na wszelkie zgłoszenia jest szybka, z czasem wynoszącym do 48h. Odpowiadają one również za wdrożenie projektów instalacyjnych, których procedura składa się z wizji lokalnej, dokładnych pomiarów, instalacji i niezbędnych serwisów maszyn.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad modernizacją swojej maszyny, kroki jakie należy wykonać to kontakt z doradcą technicznym Alumetal-Technik, w trakcie którego zapytamy o rodzaj, typ i parametry śrutownicy oraz umówimy wizytę naszego specjalisty w zakładzie produkcyjnym. Po akceptacji obu stron uzgodnimy termin i szczegóły montażu.

Nasi doświadczeni pracownicy zapewnią fachową i rzetelną pomoc, wraz z odpowiedziami na wszelkie Państwa pytania.


Przewijaj w dół