Modernizacja śrutowni OWS Dozamet w zakładzie Metalkolor

Śrutownica OWS Dozamet z turbiną Kovo Stanek MT 350

Opublikowano: 2019-07-31

Jeden z naszych Klientów, Zakład Produkcyjno-Handlowy "METALKOLOR", zwrócił się do nas z pytaniem, czy możemy zmodernizować śrutownię wirnikową OWS marki Dozamet. Naturalnie podjęliśmy wyzwanie.

W warsztatach wyposażonych w kilku oczyszczarek automatycznych, optymalnym rozwiązaniem jest współpraca z jednym producentem i jednostką serwisową, co niestety nie zawsze jest możliwe. w przypadku firmy Metalkolor problemem był fakt, że firma Dozamet zakończyła swoją działalność na początku lat 90. ubiegłego wieku.

OWS Dozamet - czy warto ją modernizować?


Śrutownica wirnikowa stołowa OWS wykorzystywana jest do oczyszczania odlewów. Urządzenie sprawdzało się w swojej roli, jednak ze względu wiek zaszła potrzeba jej modernizacji. Największymi problemami śrutownicy były trudnodostępne części zamienne oraz sam zespół rzutowy. w oryginalnej konstrukcji napęd z silników przenoszony był na koła rzutowe za pomocą pasów. Rozwiązanie to, w porównaniu ze współczesnymi turbinami, jest awaryjne i drogie w serwisowaniu.

W ramach modernizacji zainstalowaliśmy w śrutowni dwie turbiny Kovo Staněk MT 350 z silnikami o mocy 7,5 kW i wydajności do 135 kg/min. każda oraz nową przepustnicę, która pozwoli na precyzyjne dostarczenie odpowiedniej ilości ścierniwa.

Nowoczesne turbiny wirnikowe MT 350


Turbiny do śrutownic Kovo Staněk MT 350 zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Czechach. Podwójne łożyskowanie wału napędowego - rozwiązanie chronione patentem - oraz specjalny pierścień uszczelniający pozwalają zmniejszyć obciążenie elementów turbiny, co jest szczególnie istotne w pracy z urządzeniami starego typu.

Elementy eksploatacyjne, m.in. łopatki i koła rzutowe, wykonane są z hartowanej stali narzędziowej, co zapewnia ich dużą żywotność. Wszystkie części zamienne dostępne są w magazynie serwisu w Łodzi, który zareaguje na zgłoszenie w ciągu 48 h.

Modernizacja śrutowni wszystkich producentów


Jeśli podobnie jak Zakład Produkcyjno-Handlowy "METALKOLOR" z Witnicy planują Państwo zakup nowych urządzeń, a posiadają już śrutownie innego producenta - zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie zmodernizować i obsługiwać maszyny wszystkich marek, m.in. Dozamet, OSMG, Schlick, RUMP, Agtos, OSMG, SciTeeX, Tosca czy Cogeim.

Przewijaj w dół